Charleyova teta

Spolužáci Charley a Jack chtějí požádat své vyvolené o ruku, ale dobová etiketa si žádá doporučení důvěryhodné osoby. Charleyho má navštívit bohatá tetička z Brazílie a problém se zdá být vyřešen. Jenže teta se nečekaně opozdí a nastávající obou chlapců jsou již na cestě. Zoufalá situace si žádá rázné řešení – Charleyovu tetu bude v přestrojení představovat jejich spolužák lord Babberley. Babberley si ovšem v ženských šatech vůbec neví rady a situace se komplikuje příjezdem skutečné Charleyovy tety.

O autorovi

Walter Brandon Thomas (24. prosince 1848 – 19. června 1914) byl anglický herec, dramatik a skladatel. Nejvíce se však proslavil jako autor frašky Charleyova teta .
Narodil se v Liverpoolu do rodiny bez uměleckého zázemí. Před tím, než se Thomas stal hercem, pracoval v obchodě a také jako příležitostný novinář. Jako herec dostal příležitost v řadě menších, především charakterních rolí. Psal také divadelní hry, z nichž nejslavnější se stala Charleyova teta (1892). Ta počtem svých uvedení překonala všechny historické rekordy a jen v Londýně při prvním uvedení dosáhla 1466 repríz. Dodnes se hraje po celém světě.
Thomas nikdy nezopakoval fenomenální úspěch Charleyhovy tety, až do smrti pracoval jako herec a dramatik. Věnoval se převážně komedii, ale občas si zahrál i vážné role především v Shakespearových hrách.

Herecké obsazení

Lord Fancourt Babberly: Petr Pokorný
Jack Chesney: Luboš Suchánek
Charley Wykeham: Milan Hanyš
Kitty Verdunová: Dagmar Dvořáčková
Amy Spettigová: Radka Pokorná
Donna Lucia d´Alvadorez: Lenka Müllerová
Ela Delahayová: Alena Kvasničková
Sir Francis Chesney: Martin Mišík
Spettig: Jaroslav Hlídek
Brasset: Jaroslav Málek
režie: Jaroslav Málek
kostýmy: Jana Tučková
světla, zvuk: Tomáš Růžička
text sleduje: Josef Vosáhlo, Michal Brož
účesy, líčení: Vladimíra Marešová

 

Napsat komentář