Chlumecký kotlík 2021

Již 11. ročník klání Chlumecký kotlík proběhl 4. září na koupališti za nádherného počasí. Patnáct ohnišť, patnáct zavěšených kotlíků. Patnáct partiček lidí, které většinou spojuje i něco jiného, než jen chuť prožít sobotu v příjemné atmosféře při vaření guláše. Všichni se účastní pro zábavu, ale všichni taky tajně doufají, že jejich guláš bude nejlepší, že zvítězí nebo že se alespoň umístí mezi prvními. Legrace, převleky, rekvizity, stánky, ovlivňování návštěvníků nabízenými pochutinami a poživatinami…
Každý návštěvník může dát hlas vybranému guláši. Že většinou vyhrávají chlumecké týmy, je logické, mají zde nejvíce fanoušků. Ale že je to hodně i o chuti guláše, dokazuje skutečnost, že se na předních místech umísťují i týmy odjinud.

Náš již tradiční tým připravoval letos Divadelní guláš, krom masa, cibule, ostatních surovin a tradičního koření jsme do kotlíku přidávali plnými doušky také radost, radost ze života. Každého kolemjdoucího jsme zvali na něco malého k zakousnutí a lok něčeho tvrdšího, poklábosení se známými lidmi, fanoušky divadla nebo přespolním hostem kempu bylo samozřejmostí.

A výsledek….

Celkem bylo odevzdáno 483 hlasů a návštěvníci rozhodli takto:
1. Eskimo Chlumec otužilci 61 hlasů
2. Vrcháni z plechovek 50 hlasů
3. Pionýři 45 hlasů
4. Konšelé 42 hlasů
5. Mořští vlci 41 hlasů

Vyhlašuje se jen prvních pět týmů. Ostatní týmy získaly od 39 do 10 hlasů.
Zvláštní cenu za umělecký dojem jsme udělili týmu Osma devadesátý vaří guláš, skupině milovníků rakousko-uherské armády, která mimochodem salvami zahajovala vaření a výdej gulášů.
Sud piva pro vítěze věnoval provozovatel restaurace na koupališti Ivo Rödl. Ostatní ceny poskytlo město a rovněž financovalo suroviny na nesoutěžní guláš, který vařili členové spolku Město v zahradách ve vojenské polní kuchyni.

My Klicperáci jsme se tentokrát spokojili se skvělým pocitem dobře stráveného dne mezi fajn lidmi, tak snad příště se umístíme lépe. Jak říká klasik: Sláva vítězům…

Vaši Klicperáci

Napsat komentář