Moje dcera pracuje v Paříži

Tentokrát jsme pro vás přípravili úspěšnou konverzační komedii Jeana Barbiera Moje dcera pracuje v Paříži (v orginále Ma fille travaille a Paris). Hra je u nás uváděna pod názvem V Paříži bych tě nečekala, tatínku. Výběrčí přímých daní z malého zapadlého městečka (la Ferté – Bernard ) tvrdí, že jeho dcera pracuje v Paříži. Jednoho dne se rozhodne, že ji překvapí a navštíví. Domnívá se, že pracuje v pojišťovně. A právě tady ho čeká první šok. Jeho milovaná dcera se stala luxusní call-girl! A s tím se rozvine uragán různých peripetií, které bude muset přežít s filosofickým nadhledem. Tohle dobrodružství sympatického venkovana v Paříži nabízí dvě hodiny emocí a smíchu!

O autorovi

 

Jean Barbier se narodil mezi dvěma světovými válkami. Začal publikova v roce 1977. V současnosti patří mezi nejznámější autory konverzačních komedií ve Francii a stává se tak pokračovatelm tradice bulvárního divadle v linii Freydeau a Labiche. Pro diváky je to velmi přítežlivý žánr, zatímco pro jeho tvůrce náročnější úkol. Jeho komedie se hrají a mají obrovský úspěch, inscenoval je Jean Lefebvre, Darry Cowl a další. Kromě toho spolupracuje i s francouzkou televizí pro kterou režíroval několik pořadů.

Komedie Moje dcera pracuje v Paříži se hraje od 15. září 2004 v divadle des Nouveautés v Paříži se Sophie Le Tellier, Jean-Francois Derecem a Virginií Pradal.

 

 

Herecké obsazení

Cerise (třešnička) Věra Kmoníčková
Maxime (daňový úředník) Martin Mišík
Liliana (sousedka) Sylvie Nováková
Eugenie (paní ministrová) Lenka Müllerová
Angelika/Anita (dcera Maxima) Anna Kmoníčková
Norbert (nápadník Angeliky) Jindřich Šafránek
Viktor (ministr) Jaroslav Hlídek
 
Překlad Jan Cimický
Režie Jaroslav Málek
Text sledují Josef Vosáhla
Radka Pokorná
Kostýmy Jana Tučková
Líčení a účesy Vladimíra Marešová
Návrh scény Jaroslav Málek
Lenka Müllerová
Světla Milan Hanyš
Zvuk Tomáš Růžička

Napsat komentář