Agentura Drahoušek – sňatky všeho druhu

Rozverná komedie o seznamovací agentuře, která nabízí zprostředkování sňatků všeho druhu. I kdž má jen jednu nevěstu a jediného ženicha, které svým klientům předělá podle potřeby, všechna úskalí, kterými při tom proplouvá, zvládá nadmíru mistrně. jak mistrně a jak dlouho …?

O autorovi

Rudolf Trinner – plzeňský rodák, studoval hudbu v Praze u prof. Karla Janečka. Poté byl nejprve dirigentem v městském divadle v Plzni, pak deset let v Krušnohorském divadle v Teplicích. Je autorem operet Zvony ze San Diega (inscenována v letech 1960 až 1970 na všech českých operetních scénách i na Slovensku), Pirátská nevěsta (v Brně), Nebe za pár tisíc (v Divadle Na Fidlovačce, v Olomouci a v Prešově), Hrabě Monte Cristo (v Teplicích), Moje žena není anděl (na mnoha českých scénách, ale i v bývalé NDR, v Maďarsku a později i v NSR). Trinnerovu další tvorbu ve vlasti ukončila v r. 1966 návštěva prezidenta Novotného u Násira v Egyptě. Takovou událost bylo třeba oslavit i symfonicky, a protože se do tak krkolomného spojení arabské hudby se slovanskou žádnému českému skladateli nechtělo, úkolu se ujal R. Trinner. Zkomponoval tam suitu “ Vivat Cairo – Salem Praha“, sle do vlasti už se nevrátil. Zkušený dirigent a klavírista se však ve světě neztratil. První tři roky působil jako konferenciér a pianista ve floor-show pro americké vojáky, poté pět let na Kanárských ostrovech, dva roky v casinu MGM v Las Vegas jako dirigent revue Hollywood Haleluja – a naposled objel dvakrát zeměkouli na německé výletní lodi jako konferenciér, pianista a „Allenunterhalter“
Do vlasti se vrátil až po téměř třiceti letech a ve své tvorbě i aktivní umělecké dráze zde pokračuje. Dosud složil tento mimořádně plodný a všestranný autor kromě výše uvedených děl řadu dalších operet, hudebních komedií a zhudebněných pohádek.

 

 

Herecké obsazení

Eliška Kohoutová, majitelka agentury: Zdena Jeníčková
prof. Emil Kohout, její manžel, učitel zpěvu: Stanislav Dašek
Jaroslav Kohout, jejich syn: Luboš Suchochleb
Gabriela Sladká, jeho přítelkyně a reprezentantka firmy Lamé Žeratéé: Eva Šimonová
Kateřina Dvořáčková, profesorova žákyně a milenka: Soňa Firbacherová
Kurt Šutrštajn, bavorský sedlák, vdovec: Vojtěch Nováček
Čamrdová, vdova, majitelka činžovních domů: Michaela Suchánková
Pacička, starý mládenec: Josef Vosáhlo
 
režie Stanislav Dašek
scéna Josef Vosáhlo a kolektiv
kostýmy Jana Tučková
masky Vladimíra Marešová
nápověda Jana Kratochvílová, Vlasta Černohorská

Napsat komentář